Aktuálně z ordinace ...

 

(30.03.2021)

 

Ordinace v běžném provozu s omezením níže (červený text).

 

Informace k nařizování karantény a izolace od 3.3.2021 (PDF)

Informace MPSV k ošetřovnému při uzavření MŠ a ZŠ od 1.3.2021

Formulář pro příjezd k lékaři pro klienty, kteří bydlí mimo okres Kladno (DOCX)

 

 

 

Konzultace e-mailem možné kdykoliv na kasnerova@kkbresson.cz.

 

Vystavování žádanek na testy COVID-19 bez omezení – žádosti na e-mail kasnerova@kkbresson.cz s uvedením jména, rodného čísla, zdravotní pojišťovny, PSČ bydliště, místa odběru a kontaktního telefonu (na tento telefon přijde výsledek testu!!!).

 

 

Aktuální informace k postupu jakéhokoliv vyšetření dětí v ordinaci.

 

Aby nedocházelo ke kumulaci nemocných osob v čekárně s rizikem možného přenosu onemocnění COVID-19, je nutno se na jakékoliv vyšetření VŽDY předem objednat. Pokud je to možné, s nemocným dítětem přijde pouze jedna osoba doprovodu.

Pacient i doprovod musí mít zakrytá ústa a nos ochranným prostředkem (rouškou) a dezinfikují si ruce. Dezinfekce je k dispozici v čekárně.

 

Opakovaně upozorňujeme na možnost komunikace e-mailem (jako preferovanou cestu pro odkladné záležitosti).

 

 

Naše ordinace dosáhla horní hrany své kapacity a nejsme již schopni přijímat nové pacienty. Výjimky tvoří sourozenci již registrovaných pacientů.

 

 

Zkontrolujte si, prosím, včas platnost potvrzení o zdravotní způsobilosti (potvrzení má platnost 2 roky; školy, školky nebo organizátoři společných akcí nemají zákonné právo požadovat kvůli COVID-19 nové potvrzení – §9 odst. 3 zákona 258/2000 Sb., nebyl nijak novelizován). Viz sdělení Ministerstva zdravotnictví ČR zde.

 

 

Od 1.6.2020 dochází ke zprovoznění lékového záznamu pacienta pod taktovkou SÚKL. Podrobné informace naleznete v dokumentu zde nebo na https://www.epreskripce.cz/sdileny-lekovy-zaznam

 

 

Úhrada očkování proti invazivním meningokokovým onemocněním od 1.5.2020

 

Od 1.5.2020 se ze zdravotního pojištění hradí očkování proti invazivnímu meningokokovému onemocnění skupiny B u dětí, které dostanou alespoň 1 dávku očkování do 6 měsíců věku. Očkování se provádí ve schématu 2+1 (platné i pro nedonošené děti), lze zahájit od 2. měsíce věku, druhá dávka se podává v odstupu minimálně 2 měsíce a posilovací dávka ve 12. – 15. měsíci věku (min. 6 měsíců od primární série). Očkování se provádí očkovací látkou Bexsero.

 

Dále se hradí očkování proti invazivnímu meningokokovému onemocnění skupin A, C, W, Y podáním jedné dávky v období od dovršeného 1 roku věku do dovršení 2 let včetně (nejpozději v den 2. narozenin). Očkuje se očkovací látkou Nimenrix.

 

Bližší informace Vám poskytneme v ordinaci, v případě zájmu se objednejte předem (obě očkovací látky máme většinou skladem).

 

Pro informaci PDF s prvním rokem očkování ZDE.

 

 

Čističky vzduchu

 

V čekárně i ordinaci jsou nově instalovány čističky vzduchu, které jsou účinné i na kapénkové virové infekce typu COVID-19. Certifikát lze nalézt zde (originál, překlad).

 

 

Upozornění a informace k opatřením k ochraně před nákazou COVID-19

 

Ministerstvo zdravotnictví ČR dne 13.03.2020 spustilo speciální souhrnné stránky k této problematice na https://koronavirus.mzcr.cz/

 

 

Další důležité informace

 

Od 01.08.2018 dochází ke změně ceníku výkonů, které nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Více zde.

 

Od 01.08.2018 přijímá naše ordinace platební karty.

 

 

Informace k dokumentu "Posudek o zdravotní způsobilosti k sportovním a zotavovacím akcím" - v souladu s novelizovaným ustanovením §9, odst.3, zákona 258/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, je stanovena doba tohoto potvrzení na 2 roky. Celý předpis je k dispozici zde.

 

Nabízíme nastřelování náušnic, výběr náušnic v ordinaci.
Náušnice jsou vyrobené z leštěné chirurgické oceli a v provedení „zlaté“ jsou potaženy zlatem.
Neobsahují nikl ani jiné zdraví škodlivé látky a vyhovují všem normám EU.
Cena jednoho páru včetně nastřelení je 400,- Kč.

 

Informace dle zákona č. 112/2016 Sb., o elektronické evidenci tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Informace ke zpracování osobních údajů dle Nařízení Evropského parlamentu a rady 2016/679 (GDPR) je ke stažení zde.